بر کیفیت تمرکز کن ...

baffer-logo

آنچه یک تولید کننده بتن اکسپوز باید بداند!!

بتن اکسپوز یکی از پوشش های نهایی سطوح در ساختمان است. پوششی که آمد تا جایگزین سنگ، آجر، شیشه، و غیره باشد. و شاید ترکیبی بسازد با آنها برای زیباتر شدن هرچه بیشتر بناهای ماندگار. اگر شما یک تولید کننده بتن اکسپوز باشید، یا به استفاده از این متریال مدرن علاقه مند باشید، توصیه می‌کنیم مطالب این مقاله را مطالعه نمایید.


ما در این مقاله برای تولید کنندگان بتن اکسپوز بهترین افزودنی های بتن موثر را برای افزایش کیفیت محصولات خود معرفی می کنیم. 


با گروه تحقیقات بافر همراه باشید تا بررسی داشته باشیم بر بتن اکسپوز ، ویژگی های آن، روش اجرای آن، قیمت و دوام آن.

بتن اکسپوز چیست؟

بتن اکسپوز یا بتن نمایان، سطحی است بتنی، که به صورت فینیشینگ سطوح در ساختمان به کار می‌رود.

 

سطح آن با استفاده از متریال به خصوص به کار رفته در طرح اختلاط آن و همچنین روش ساخت یا اجرای آن صاف و زیباست، و تکسچر بتن را به خوبی در آن می‌توان دید.

بتن اکسپوز تایلی در طراحی داخلی

کاربرد بتن اکسپوز در کجاست؟

از این متریال بتنی ( exposed concrete ) می‌توان در سطوح عمودی ( دیوار ) و افقی ( کف ) بهره برد. میتوان از آن در نمای خارجی ساختمان استفاده کرد، و البته از آن در بخش های داخلی نیز استفاده نمود.

 

نکنه مهم در کاربرد استفاده از بتن اکسپوز در نما یا بخش های داخلی ساختمان، سبک طراحی ساختمان مورد نظر است. چرا که به دلیل ماهیت این نوع از پوشش، سبک مدرن و مینیمال، بیشترین همخوانی را با آن دارد.

مزیت سطوح بتنی اکسپوز در چیست؟

اگر بخواهیم از مزیت های این پوشش نهایی بگوییم، میتوانیم آن را به دو بخش تقسیم کنیم.

 

می توانیم از مزیت های زیبایی شناختی و حتی بحث هایی همچون اصول فنگ‌شویی بگوییم، یا به مسایل اجرایی آن و حتی صرفه اقتصادی آن بپردازیم.

 

بنابراین ما به طور تیتروار به مزایای آن اشاره می‌کنیم:

 

  • سطوح بتنی، خاصیت آرامش بخشی دارند و از این روی می‌توان از این سطوح برای ایجاد یک محیط دلنشین و آرامش بخش استفاده کرد.
  • دوام بتن بسیار بسیار بالاتر از دیگر متریال ساختمانی است. به گونه ای که عمر مفید سطوح بتنی می‌تواند بالاتر از یک قرن هم باشد.
  • وزن تایل های بتنی اکسپوز پایین تر از دیگر مصالح ساختمانی است. این موضوع با در نظر گرفتن اینکه بتن اکسپوز به صورت درجا اجرا شود، بسیار در وزن نهایی سازه تاثیر گذار خواهد شد.
  • با توجه به هزینه های بسیار بالای سایر مصالح فینیشینگ ساختمان چه در نما و چه در کف، و اینکه بتن از جمله مصالح در دسترس تر و بسیار کم هزینه تر می‌باشد، توجیه اقتصادی استفاده از بتن اکسپوز را دو چندان می‌کند.
  • نحوه اجرای بتن نمایان، چه به صورت درجا و حتی چه به شیوه نصب تایل های پیش ساخته، بسیار سریع تر، آسان تر، و کم هزینه تر خواهد بود.
  • شکل پذیری بالای بتن، این امکان را به طراحان می‌دهد تا با توجه به طرح های انحصاری خود، بتوانند با استفاده از این سیستم، طرح خود را به راحتی اجرا نمایند.
  • شما چه مزایای دیگری از این روش می‌دانید؟ برای ما در پایین این صفحه کامنت بگذارید…

روش ساخت تایل های بتنی اکسپوز

برای ساخت تایل بتنی اکسپوز، آنچه که از دیگر موارد اهمیت دارد، طرح اختلاط بتن آن است. طرح اختلاطی بهینه، می‌تواند علاوه بر زیبایی سطح نهایی، منجر به کاهش وزن مخصوص آن در عین استحکام و مقاومت بالای تایل ها شود.

 

استفاده از مصالح مرغوب و دانه بندی استاندارد، و همچنین بهره مندی از قالب های با کیفیت نتیجه نهایی را به شدت مطلوب می‌کند.

 

همچنین برای ساخت تایل های بتنی اکسپوز، نیاز به تجهیزات مناسبی همچون میز ویبره و البته تجهیزات و شرایط کیورینگ و به عمل آوری استاندارد می‌باشد.

استفاده از افزودنی های بتن و مواد شیمیایی ساختمان در ساخت بتن اکسپوز

برای ساخت بتنی اکسپوز نیاز به افزودنی های بتن موثر در افزایش مقاومت های بتن می‌باشد. این مواد، علاوه بر بهبود مقاومت های تایل بتنی، در افزایش کیفیت سطح نهایی بتن نیز بسیار موثر می‌باشند.

 

این مواد را بسته به نوع اجرا ( درجا یا پیش‌ساخته ) در زیر معرفی می‌کنیم:

 

 

خوشبختانه، شرکت بافر کمیکال به دلیل همکاری چندین ساله با اکثر تولید کنندگان تایل های بتن اکسپوز و همچنین مجریان سازه های بتنی اکسپوز، توانسته است فرمولاسیون بهینه برای انواع طرح اختلاط مورد نیاز این عزیزان، طراحی نماید و از این بابت، بسیاری از مشکلات پیش روی تولید محصولی با کیفیت را در این مسیر برای آنها حل نماید.

 

محصول پاور ژل الیافی با کد P-GEL3 ، اختصاصا برای تولید تایل های بتنی و قطعات پیش‌ساخته بتنی، سالهاست که به صورت روتین در شرکت های مختلف تولید کننده بتن اکسپوز به مصرف می‌رسد.

 

البته برای اجرای بتن اکسپوز به صورت درجا که همان بتن سازه ای با نمایی اکسپوز است، بافر محصول سوپر روان کننده بتن را به عنوان افزایش دهنده مقاومت و ساخت نمایی صاف و تمیز در بسیاری از پروژه ارائه کرده و می‌کند.

 

همچنین روغن قالب بتن برای بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت نهایی سطح، مورد استفاده سازندگان این سبک از بتن، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

افزودنی بتن بافر برای بتن اکسپوز

استفاده از بتن اکسپوز در کف ساختمان

یکی دیگر از کاربردهای بتن اکسپوز، استفاده از آن در کف سازی می‌باشد. در سال های قبل، استفاده از کف های بتنی عمدتا محدود به سوله ها، انبارها و عموما محیط های صنعتی می‌شد.

 

در این سالها، و با استقبال طراحان در استفاده از سبک های مینیمال، بهره‌مندی از سطوح بتنی، علاوه بر دیوارها، در کف های ساختمان هایی با کاربری تجاری، اداری و حتی مسکونی افزایش یافت.

 

در این زمینه هم یعنی کف سازی بتنی اکسپوز ، شرکت بافر فعالیت های زیادی را چه به صورت مستقیم در اجرا، و چه به صورت غیر مستقیم در تامین متریال گروه های اجرایی داشته است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کف سازی بتنی به صورت اکسپوز، می‌توانید به صفحه زیر مراجعه نمایید:

 

 

قیمت پنل های بتنی اکسپوز

بدون شک، این محصول نیز همانند سایر کالاها، دارای کیفیت های گوناگونی است که تولیدکنندگان مختلف آن بسته به کیفیت و اعتبار برند خود آن را تولید می‌کنند.

متریال مصرفی، نحوه اجرا، نحوه نصب، و ضمانت کیفی که تولید کننده نسبت به محصول خود ارایه می‌کند، می‌تواند در قیمت پنل بتن اکسپوز موثر باشد.

 

شرکت بافر، به دلیل همکاری با برندهای معتبر حوزه بتن اکسپوز، می‌تواند صرفا با معرفی این شرکت ها به شما، و تنها برای انتخابی صحیح تر، کمک کننده شما مصرف کنندگان نهایی عزیز باشد.

 

به همین روی، شما می‌توانید از طریق ابزارک گوشه سمت راست، با کارشناسان بافر در این خصوص ارتباط برقرار نمایید.

 

 

 

برخی از ساختمان هایی که از بتن اکسپوز در نمای بیرونی و داخلی خود از آن بهره برده اند را در زیر مشاهده می‌کنیم:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

42 − 36 =