بر کیفیت تمرکز کن ...

فوق روان کننده بتن بافر

 

فروش فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن به عنوان معروف ترین محصول افزودنی بتن که سالهاست مصرف آن برای افزایش کیفیت بتن متداول گشته است. ما می خواهیم انواع روانساز بتن که نام دیگر این محصولات است را به طور مفصل برای شما شرح دهیم تا با آشنایی بیشتر با این محصول، بتوانید خرید فوق روان کننده بتن مناسب‌تری داشته باشید.

 

برای ادامه در نظر داشته باشید که این محصول در دسته مصالح شیمی ساختمان و افزودنی های بتن می باشد. در این مطلب شما با مواردی همچون قیمت فوق روان کننده بتن ، انواع آن، مقدار مصرف این محصول و خواص آن آشنا می‌شوید. ما در بافر تلاش می کنیم علاوه بر ارایه محصولات با کیفیت، دانش و آگاهی را در حوزه مواد شیمی ساختمان ، برای شما آبادگران میهن‌مان ایران، نشر دهیم.

فوق روان کننده بتن چیست؟

فوق روان کننده بتن یک محصول مایع و شیمیایی است که برای افزایش روانی بتن و به صورت آزمایشگاهی، برای افزایش عدد شاخص اسلامپ و در نهایت کارایی بتن در بتن ریزی استفاده می‌شود. این محصولات با میزانی معین و مشخص که با عنوان میزان مصرف فوق روان کننده بتن تعیین شده اند، به بتن اضافه می‌شوند.

فوق-روان-کننده-بتن-بافر

انواع فوق روان کننده بتن

این محصول را می توان با توجه به پایه شیمیایی آن به دسته های زیر تقسیم کرد:

 

  • فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اتر
  • فوق روان کننده بتن بر پایه نفتالین
  • فوق روان کننده بتن بر پایه لیگنو سولفونات

 

تمامی این گونه ها تقریبا عملکردی مشابه دارند و تاثیرات خود را بر روانی بتن و مقاومت بتن خواهند گذاشت، اما میزان تاثیر آنها و میزان مصرف هر کدام از آنها در بتن متفاوت خواهد بود. بنابراین برای انتخاب صحیح از میان انواع فوق روان کننده بتن ، می بایست آنها را شناخت و به همین خاطر به ترتیب اشاره شده، آنها را شرح میدهیم.

اگر با این محصول آشنایی دارید و قصد خرید فوق روان کننده بتن را دارید، با مشاوران و مهندسان فنی بافر تماس بگیرید و روی لینک زیر کلیک کنید…

فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اتر

فوق روان کننده پلی کربوکسیلاتی موثر‌ترین و کم مصرف ترین فوق روان کننده از میان گونه های دیگر می باشد. این محصول پلیمری با ایجاد غشایی نازک در اطراف ذره سیمان، موجب لغزندگی این ذرات شده که علاوه بر القای بار همنام به آنها، موجب رهایی آب حبس شده در میان کلوخه های سیمان و افزایش کارایی و روانی بتن می‌شود.

 

فوق روان کننده کربوکسیلاتی رنگی شفاف و عسلی دارد و غلظت آن شبیه به روغن غلیظ می باشد. این محصول با میزان مصرف حداقل، می‌تواند روانی بتن را به بیش از دو برابر مقدار اولیه برساند.

فوق-روان-کننده-پلی-کربوکسیلات-بافر

ما در شرکت بافر فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اتر را در چهار مدل عرضه می‌کنیم:

 

 

میزان مصرف بر پایه پلی کربوکسیلات اتر عددی است بین 0.1 تا 1.5 درصد وزن سیمان مصرفی که البته هر کدام از مدل های اشاره شده، بازه مصرفی معین شده ای برای خود دارند.

فوق روان کننده بتن بر پایه نفتالین

فوق روان کننده نفتالینی محصولی است موثر بر افزایش روانی و کارایی بتن با میزان مصرف کمی بیشتر و تاثیر کمی کمتر از مدل کربوکسیلاتی. این محصول نیز با تاثیر بر روی ذرات سیمان عمل روان سازی را در بتن ایجاد می‌کند.

 

فوق روان کننده نفتالینی به رنگ قهوه ای تیره است و غلظتی بیشتر از آب دارد. با توجه به قیمت کمتر این محصول نسبت به پایه کربوکسیلات، می توان آن را فوق روان کننده ارزان قیمت در نظر گرفت.

ما در شرکت بافر فوق روان کننده بتن بر پایه نفتالین را در یک مدل عرضه می‌کنیم:

 

 

فوق روان کننده نوترال میزان مصرف 0.5 تا 1.5 درصد وزن سیمان مصرفی در بتن دارد که برای آشنایی با آن می‌توانید به صفحه خودش مراجعه نمایید

baffer-naphthalene-sulfonate-superplasticizer

فوق روان کننده بتن بر پایه لیگنو سولفونات

فوق روان کننده لیگنو محصولی است که کاربرد آن نسبت به گذشته کمتر شده است. این محصول با آمدن نسل های جدیدتر افزودنی های فوق روان کننده، برای بتن ریزی کمتر مورد توجه قرار میگیرد.

فوق روان کننده بر پایه لیگنو رنگی قهوه‌ ای و تیره دارد، با غلظتی مشابه فوق روانساز نفتالینی

 

شرکت بافر این محصول را در یک مدل عرضه می کند:

 

  • روان کننده بتن بافر

 

روان کننده بتن بافر میزان مصرف 1.0 تا 2.0 درصد وزن سیمان مصرفی در بتن دارد که برای آشنایی با کاربردهای آن می‌توانید وارد صفحه خودش شوید.

حال که با انواع فوق روان کننده بتن آشنا شدید، میخواهیم برای شما از دیگر موارد مهم این محصول بگوییم.اگر تا اینجا سوالی داشتید، می‌توانید از قسمت پایین سمت راست، سوال خود را برای کارشناسان فنی بافر تایپ کنید.

تاثیر فوق روان کننده بر مقاومت بتن

مقاومت در بتن مولفه ای است که تابع شرایط و موارد مختلفی است. از کیفیت دانه بندی تا سیمان مصرفی، همه می‌تواند در مقاومت نهایی بتن تاثییر زیادی داشته باشد. اما اگر بخواهیم در رابطه با تاثیری که فوق روان کننده بر مقاومت بتن دارد صحبت کنیم نیاز به در نظر گرفتن نسبتی داریم که می‌تواند نقشی مهم در مقاومت بتن داشته باشد.

 

نسبت آب به سیمان w/c

نسبت آب به سیمان حاصل تقسیم مقدار آب مصرفی در یک متر مکعب بتن به وزن سیمان موجود در یک متر مکعب بتن (عیار سیمان) می باشد. این عدد هر آنچه در یک بازه معین کمتر باشد، منجر به افزایش مقاومت نهایی بتن می‌شود.

 

با در نظر گرفتن این موضوع، اهمیت عدم اضافه کردن آب اضافی به بتن روشن می‌شود و به همین روی مهندسین ناظر تاکید دارند که برای افزایش کارایی و روانی بتن، آب اضافه ای قبل از بتن ریزی درون میکسر اضافه نگردد.

 

فوق روان کننده بتن حلال مشکل کم بودن روانی بتن برای بتن ریزی می‌باشد و با اضافه کردن آن به بتن بدون افزایش آب اضافه، روانی و کارایی مطلوب را در بتن ایجاد می کند. و از آنجا که به هر صورت برای بتن ریزی در میان آماتورها یا پمپ بتن به طبقات، نیاز به کارایی و روانی بالا می‌باشد، با افزودن فوق روان کننده به بتن، این محصول نقش کاهنده آب را نیز در بتن بازی خواهد کرد.

 

برای نتجیه‌گیری در این خصوص اینگونه شرح می‌دهیم که با اضافه کردن فوق روان کننده به بتن می‌توانیم نسبت آب به سیمان را در مقداری حداقل در نظر گرفت و مقاومت نهایی بتن را افزایش داد.

تاثیر فوق روان کننده بر مدت زمان و مقدار روانی در بتن

برای اینکه بتوان مولفه روانی در بتن را اندازه‌گیری کرد، نیاز به شاخصی داریم تا بتوان با تعیین آن علاوه بر کنترل مقدار روانی، مقایسه‌ای را برای پیش از افزودن فوق روان کننده و بعد از اضافه کردن آن داشت.


اسلامپ بتن

اسلامپ آزمایشی است که بر روی بتن تازه صورت می‌گیرد تا با استفاده از آن میزان روانی بتن را اندازه گرفت. این آزمایش نیاز به ادواتی دارد که در شکل زیر مشاهده می‌کنید. برای تعیین اسلامپ بتن و تاثیر فوق روان کننده بر آن، می‌بایست این آزمایش یک بار پیش از اضافه شدن فوق روان کننده و یک بار بعد از اضافه شدن آن انجام داد.

 

همانطور که در اوایل این مطلب اشاره شد، تاثیر انواع فوق روان کننده بر افزایش روانی و اسلامپ در بتن متفاوت است. این تاثیر می‌تواند بین 50 درصد افزایش تا 200 درصد افزایش متغیر باشد.

در خصوص مدت زمان ماندگاری این روانی نیز گونه های مختلف این محصول تاثیراتی متفاوتی را ایجاد می‌کنند. در حالت نرمال این ماندگاری حدودا بین 20 تا 35 دقیقه خواهد بود.

آزمایش-اسلامپ

قیمت فوق روان کننده بتن

قیمت فوق روان کننده بتن علاوه بر اینکه در پایه های گوناگون متفاوت است به عوامل مهم دیگری نیز مرتبط است. برای تولید فوق روان کننده بتن نیاز به مواد اولیه گوناگونی می باشد که کیفیت و کشور تولید کننده آنها عامل اصلی قیمت تمام شده محصول نهایی می‌باشد.

 

متاسفانه به دلیل عدم شناخت مصرف کننده نهایی محصولات فوق روان کننده از این موضوعات و تاثیرات زیاد آن بر کیفیت بتن سازه، برخی از تولید کنندگان با سواستفاده از این عدم شناخت محصولات ارزانتر و با کیفیت پایین تر را برای ترغیب به فروش روانه بازار می‌کنند.

 

شرکت بافر، با اطمینان و حساسیت بسیار بالا در کنترل تمامی روندهای تولید، علاوه بر کیفیت بالای فوق روان کننده بتن و بسته بندی آنها، قیمتی بسیار رقابتی و مقرون به صرفه را برای تمامی مدل های این محصول ارایه می‌کند.

 

اگر تا به الان به خانواده بافر پیوسته اید، قدر شما را میدانیم و به همکاری با شما افتخار می کنیم، و اگر تا کنون افتخار همکاری با شما را نداشته‌ایم، برای پیوستن شما به خانواده بافر مشتاق هستیم.

برای خریدی مناسب تر و بهتر، می‌بایست به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی منظقه بسیار اهمیت داد. همچنین طرح اختلاط بتن مورد نظر نیز می‌تواند در این تصمیم گیری بسیار مهم باشد.

بسته بندی روتین این محصول به صورت گالن‌های 20 کیلوگرمی است که در تناژهای بالا برای سهولت در حمل و نقل و کاهش هزینه‌های بسته بندی امکان ارایه به صورت بشکه‌های 220 کیلوگرمی و مخازن 1000 کیلوگرمی نیز می‌باشد.

سیستم تولید کارخانه بافر محصولات روان کننده خود را همگام با شرایط فصلی تولید و ارایه می‌کند. بنابراین تولید این محصول به صورت تابستانه و زمستانه است که البته در شرایط ویژه پروژه مربوطه، می‌تواند تغییر نماید.

.