بر کیفیت تمرکز کن ...

baffer-logo

ترمیم بتن به روش بافر

ترمیم بتن

ترمیم بتن یکی از مهم‌ترین اقدامات برای حفظ کیفیت و استحکام بتن است. چه بلافاصله بعد از اتمام بتن ریزی و رفع اشکالات به وجود آمده و چه پس از گذشت سالها از اجرای سازه بتنی. تعمیر سازه های بتنی عموما بعد از گذشت زمان نیاز خواهد بود. اما ما در تیم فنی بافر قصد داریم با ارایه اطلاعات جامع در خصوص ترمیم بتن ، و همچنین معرفی محصولات کاربردی نظیر ترمیم کننده بتن ، راهکارهایی را در این خصوص به شما آبادگران کشورمان ایران، عرضه کنیم. در ادامه با روش های ترمیم بتن ترک خورده ، مصالح و ملات ترمیم بتن و ترمیم کننده بتن ، آیین نامه ترمیم بتن کرمو نظیر ستون کرمو ، ملات های ترمیمی اپوکسی و البته قیمت ترمیم کننده بتن و سایر روش های اجرایی آن با شما خواهیم بود.

ترمیم بتن چیست

با اتمام بتن ریزی و پس از باز کردن قالبهای بتن، در برخی موارد مشاهده می‌شود که سطح بتن دارای اشکالاتی نظیر پوسته بودن، ترک های مویی و به اصطلاح کرمو می‌باشد. هرچند که ما با ارایه سایر محصولات افزودنی بتن و مواد شیمی ساختمان نظیر فوق روان کننده های بتن و روغن قالب، راه جلوگیری از این اشکالات را ارایه داده ایم، اما در هر صورت با عدم استفاده از این محصولات احتمال ایجاد این موارد بالا خواهد بود.

لازم به ذکر است که حتی در صورت استفاده از محصولات مکمل، با گذشت زمان و ایجاد آسیب های مکرر به سطح بتن، نظیر کفسازی های بتنی، ترمیم بتن با استفاده از ملات های تعمیری و روش های استاندارد لازم و ضروری خواهد بود.

ترمیم بتن در واقع عملیاتی است که می‌بایست با بهره‌ مندی از انواع ترمیم کننده های بتن، و برای جلوگیری از آسیب های بیشتر و حتی تخریب بتن سازه به کار برد.

ترمیم-بتن-بافر

ترمیم بتن کرمو

برای ترمیم بتن کرمو که عموما پس از باز شدن قالب ها و خصوصا در مقاطعی همچون ستون نمایان می‌شود، می بایست مطابق مراحل زیر عمل کرد. البته برای ترمیم این ایراد، ابتدا می‌بایست محصول ترمیم کننده بتن بافر را معرفی کرد که به شرح آن می‌پردازیم.

 

ترمیم کننده بتن

ترمیم کننده بتن بافر یک محصول پودری آماده مصرف مسلح شده با الیاف و البته پلیمرهای افزایش دهنده چسبندگی و استحکام می‌باشد. ترمیم کننده بتن بافر برای ترمیم سطوح با ضخامت و عمق حدود 2 سانتی‌متر بسیار موثر می‌باشد. برای مطالعه مشخصات فنی این محصول و اطلاعات مربوط به بسته بندی و خرید آن به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

 • ترمیم کننده بتن سیمانی

اگر با این محصول آشنایی دارید و قصد خرید ترمیم کننده بتن را دارید، با مشاوران و مهندسان فنی بافر تماس بگیرید و روی لینک زیر کلیک کنید…

روش ترمیم بتن کرمو

 

 • ابتدا با استفاده از برس سیمی مناسب تمام قطعات سست در محل کرمویی را جدا کنید
 • محل را با استفاده از آب تمیز کاملا بشویید و عاری از گرد و غبار نمایید
 • محل مورد نظر را پیش از ترمیم مرطوب کنید
 • سطح را با استفاده از قلم‌مو با محصول چسب بتن استحکامی آغشته کنید
 • خمیر آماده شده محصول ترمیم کننده بتن را به وسیله ماله و با ضخامت حداکثر 1 سانتی‌متر روی سطح و با فشار بکشید
 • حدود یک ساعت صبر کنید و مجددا سطح را به چسب بتن استحکامی آغشته کنید
 • ملات ترمیمی را دوباره و با ضخمات 1 سانتی‌متر روی سطح اجرا کنید
 • با اسفاده از ماله سطح را صاف و یک‌دست و هم تراز با بتن اطراف ماله کشی نمایید.
 • قسمت تعمیر شده را به مدت 3 روز مرطوب نگه دارید

 

با انجام مراحل بالا علاوه بر ترمیم نمای بتن، از ورود رطوبت به درون سازه و خوردگی آرماتورها، جلوگیری کرده ایم و عمر سازه را به شدت افزایش خواهیم داد.

ترمیم بتن ترک خورده

برای ترمیم بتن ترک خورده لازم است خیلی سریع اقدام شود. دلیل آن هم جلوگیری از عدم افزایش ترک در سطح و مقطع بتنی می‌باشد. برای ترمیم ترک در بتن، ابتدا به معرفی محصولات مورد نیاز این کار می‌پردازیم و در ادامه اقدام به شرح عملیات اجرایی رفع ترک خواهیم کرد.

از آنجایی که ترک های ایجاد شده در بتن ناشی از تنش های موجود در مقطع مورد نظر می‌باشد، پر کردن این ترک ها می‌بایست بسیار پر مقاومت و مستحکم باشد. به همین روی محصولات زیر برای رفع این ترک ها بسیار موثر خواهد بود:

 

 • ملات ترمیمی اپوکسی
 • FRP اف آر پی

 

از آنجایی که مقاوم سازی به روش FRP یا اف آر پی یک کار تخصصی و مجزا از فعالیت های شرکت بافر می‌باشد، به شرح ترمیم بتن ترک خورده کف ها و سقف ها با استفاده از ملات ترمیمی اپوکسی می‌پردازیم. برای مطالعه ویژگی های این محصول در بالا و روی لینک درج شده کلیک کنید.

روش ترمیم بتن ترک خورده کف

 

 • با استفاده از قلم و چکش محل ترک خوردگی را کاملا باز میکنیم و اطراف سست آن را جدا می‌کنیم.
 • برس سیمی را روی محل ترک به خوبی می‌کشیم و تمام زوائد را از درون و اطراف محل ترک می‌زداییم.
 • با استفاده از جریان آب پر فشار درون ترک را کاملا می‌شوییم و گرد و غبار را از درون آن پاک می‌کنیم.
 • پس از خشک شدن کامل محل ترک، ملات ترمیمی اپوکسی را که پیش از این مخلوط و آماده کرده ایم را با استفاده از گان مخصوص به درون ترک تزریق می کنیم.
 • پس از اتمام تزریق ملات ترمیمی اپوکسی به درون تمامی ترک ها، با استفاده از کاردک اضافات ملات روی ترک را صاف کرده و آن را با سطح یکسان می‌نماییم.
 • به مدت 24 ساعت تردد روی سطح و ترک ترمیم شده را ممنوع کرده و از آن نگهداری می‌کنیم.

 

چسب ترمیم کننده بتن اپوکسی که در بالا شرح دادیم مقاومت بسیار بالایی در برابر بارهای استاتیکی و دینامیکی از خود نشان می‌دهد. بنابراین این روش و این محصول برای ترمیم ترک های ایجاد شده در کف سوله های صنعتی که تردد لیفتراک در آن مرسوم است بسیار مناسب می‌باشد.

crack-concrete-floor-repair
ترمیم-کاور-بتن

قیمت ملات ترمیم بتن و ترمیم کننده های بتن

برای داشتن درک صحیح از قیمت این محصولات، مطابق با مواردی که اشاره کردیم، دانستن وضعیت محل آسیب دیده نیازمند به ترمیم بسیار اهمیت دارد. قیمت ترمیم کننده بتن سیمانی با قیمت ترمیم کننده اپوکسی بتن بسیار متفاوت خواهد بود و البته هماهنند تمامی محصولات کیفیت مواد اولیه برای تولید تعیین کننده قیمت نهایی است. بدون شک قصد شما از خرید ترمیم کننده بتن ترمیم بتن آسیب دیده و اخذ نتایج عالی از این عمل است. ما در بافر نیز، تنها قصد فروش ترمیم کننده بتن را نداریم و می‌خواهیم محصولی با کیفیت را عرضه نماییم. بنابراین هدف را ارایه محصولی ممتاز و با قیمتی بسیار رقابتی قرار داده ایم.

ترمیم کننده بتن بافر بسیار چسبنده و دارای مقاومت بالا می‌باشد، اما برای اخذ نتایج بهتر، بهتر است در هر لایه حداکثر تا 2 سانتی‌متر آن را اجرا نمود.

استفاده از چسب بتن استحکامی بافر، می‌تواند کیفیت نهایی و دوام ترمیم صورت گرفته را به شدت افزایش دهد.

همانطور که در مطلب بالا به صورت مفصل توضیح دادیم، استفاده از ملات ترمیمی اپوکسی برای این کار بسیار موثر می‌باشد.

.