بر کیفیت تمرکز کن ...

baffer-logo

روغن قالب بتن بافر

روغن قالب بتن

روغن قالب بتن یا رها ساز قالب بتن به عنوان یک محصول از دسته شیمی ساختمان برای افزایش کیفیت سطح بتن خصوصا در بتن اکسپوز و همچنین افزایش طول عمر انواع قالب بتن می‌باشد. از روغن قالب بتن برای انواع قالب فلزی بتن قالب چوبی، قالب پلاستیکی و فایبرگلاسی استفاده می‌شود. این محصول در صنعت ساخت سنگ های مصنوعی و تولید موزاییک به عنوان روغن قالب سنگ مصنوعی بسیار مصرف می‌شود. در ادامه با معرفی انواع روغن قالب بتن نظیر روغن قالب پایه آب و روغن قالب پایه نفتی تمامی اطلاعات مرتبط با این محصول را شرح می‌دهیم تا علاوه بر فروش روغن قالب بتن بافر، برای آگاهی بیشتر شما در خرید این محصول اطلاعات مفیدی را ارایه داده باشیم.

روغن قالب بتن چیست

روغن قالب بتن همانطور که از نامش پیداست روغنی است صنعتی که نقش آن رها سازی آسان قالب بتن از سطح بتن پس از اتمام بتن ریزی و کمک به تمیزی سطح و ظاهر آن و همچنین حفظ کیفیت قالب ها می‌باشد.

 

این محصول رها ساز تاثیر زیادی بر افزایش طول عمر قالب ها دارد و از زنگ زدگی و خرابی آنها به شدت جلوگیری می‌کند. همچنین با استفاده از آن، هنگام باز کردن قالب‌ها هیچگونه نیازی به اعمال فشار و ضربه به قالب بتن نخواهد بود که این موضوع نیز سلامت قالب را حفظ می‌نماید.

 

روغن قالب بتن با ایجاد لایه و غشایی نازک روی قالب، عملا سطح آن را آبگریز کرده و اجازه چسبیده شدن بتن را به قالب نمی‌دهد. همین موضوع علاوه بر آسان باز شدن قالب پس از اتمام کار، موجب ایجاد سطحی صاف و یکنواخت در بتن می‌شود.

 

در ادامه با معرفی انواع روغن مخصوص قالب بتن به روش های مصرف آن و کاربردها و خواص آن خواهیم پرداخت.

روغن-قالب-بتن-بافر

انواع روغن قالب بتن

روغن های مخصوص قالب بتن بر اساس پایه شیمیایی و بنیان آن‌ها تفاوت دارند. به طور کلی دو مدل روغن قالب بتن توسط بافر تولید و عرضه می‌شود:

 

  • روغن قالب پایه آب
  • روغن قالب پایه نفتی

 

عمده تفاوت این دو بحث امکان یا عدم امکان اختلاط با آب است که روغن قالب پایه آب همانطور که از نامش پیداست امولسیونی است و حلال در آب محسوب می‌شود.

اگر با این محصول آشنایی دارید و قصد خرید روغن قالب بتن را دارید، با مشاوران و مهندسان فنی بافر تماس بگیرید و روی لینک زیر کلیک کنید…

روغن قالب پایه آب

روغن پایه آب یا روغن قالب امولسیونی را می‌توان پیش از مصرف بر روی قالب، با نسبت های معین با آب مخلوط نموده و پس از اختلاط روی قالب ایجاد کرد. روغن حلال در آب امولسیونی مزایایی نسبت به روغن پایه نفتی دارد که استفاده از آن را مطلوب تر می‌کند. این مزایا شامل موارد زیر می‌شود:

 

  • بی بو است و مشکلات تنفسی ایجاد نمی‌کند.
  • بعد از هر بار مصرف روی قالب به راحتی با آب شسته می‌شود.
  • هیچگونه اثری از آن روی سطح بتن نمی‌ماند.
  • پایه گیاهی دارد و برای پایداری محیط زیست مناسب تر است.

با اختلاط آن با آب، حجم بیشتری برای مصرف حاصل می‌شود.

روغن قالب پایه نفتی

این محصول که یک روغن صنعتی غیر حلال در آب است برای روغن کاری انواع قالب بتن بسیار مناسب است. قدرت پخش کنندگی آن در سطوح انواع قالب بسیار زیاد بوده و به خوبی عمل رهاسازی قالب از بتن را ایجاد می‌کند. این محصول روغنی است کاملا شفاف و با غلظت پایین، که به صورت اختصاصی برای قالب بتن فرموله و تولید می‌شود.

قالب-بندی-بتن

چرا نباید از روغن سوخته به جای روغن قالب بتن استفاده کرد

متاسفانه با گران شدن محصولات شیمیایی ساختمان، در برخی از پروژه های ساختمانی استفاده از روغن سوخته به همراه گازوئیل مرسوم شده است. استفاده از این مواد به جای مواد رهاساز استاندارد، نه تنها موجب کاهش هزینه‌ها بلکه باعث ایجاد خرابی ها و هزینه های بسیار زیادی برای صاحبان و فعالان صنعت ساختمان و علی‌الخصوص بتن می‌شود.

 

از ایجاد خرابی و زنگ زدگی در قالب‌های بتن تا آسیب به ظاهر نمای بتن و حتی نفوذ مواد خورنده شیمیایی به درون بتن و خوردگی آرماتور، همه از دلایل استفاده از روغن سوخته به جای روغن مخصوص قالب بتن می‌باشد.

خرید روغن قالب بتن

برای خرید قالب بتن، با در نظر گرفتن جنس قالب خود و همچنین شرایط آب و هوایی محل بتن ریزی، و البته مساحت مورد نیاز برای روغن‌کاری، از میان انواع روغن قالب معرفی شده اقدام نمایید. برای انتخابی بهتر و مناسب‌تر، می‌توانید تمامی شرایط پروژه خود را با مهندسان بافر در میان گذاشته و خرید مطمئن تری داشته باشید.

در این شرایط برای جلوگیری از تبخیر سریع روغن، استفاده از روغن قالب پایه نفتی مناسب‌تر می‌باشد.

بله، استفاده از این روغن می‌تواند سطح قطعات شما را یک دست‌تر و تمیز تر نماید و اکثر فعالان این حوزه از روغنی با کیفیت مثل روغن بافر استفاده می‌کنند.

استفاده از این مواد، علاوه بر ایجاد ظاهری کثیف روی بتن، به مرور زمان و در کوتاه مدت، قالب بتن را از بین می‌برد.

.