فروش ضدیخ بتن در زمستان

فروش ضدیخ بتن یکی از بالاترین آیتم ها در میان محصولات  افزودنی های بتن در فصل سرما یعنی پاییز و زمستان می باشد. اگر صرفاَ قصد خرید ضدیخ بتن را دارید، می توانید به صفحه انواع ضدیخ بتن مراجعه نمایید. اما اگر با ما همراه باشید، قصد داریم نکاتی را در خصوص این محصول، در این مطلب مطرح نماییم.

 

ضدیخ بتن چیست؟

نام ضدیخ در واقع برای این محصول یک اصطلاح عامیانه است. ضدیخی که در سایر موارد، (به طور مثال ضدیخ اتومبیل) از آن یاد می شود، به عنوان یک افزودنی تغییر دهنده نقطه انجماد است. حال آنکه ضدیخ بتن تاثیر مستقیمی بر نقطه انجماد نمی گذارد.

ضدیخ بتن یا با نام صحیح تر تسریع کننده گیرش بتن، به عنوان یک کاتالیزور موثر در واکنش هیدارسیون می باشد.

تاثیر ضدیخ بتن در هوای سرد چگونه است؟

همانطور که می دانید و اشاره شد، با افزودن ضدیخ به بتن، سرعت واکنش سیمان و آب افزایش می یابد. وبا توجه به اینکه نتیجه این واکنش، (هیدراسیون) سخت شدن سیمان است، سرعت روند گیرش بتن افزایش می یابد و به اصطلاح بتن خاصیت زودگیری پیدا می کند.

در ثانی، با توجه به اینکه واکنش هیدراسیون یک واکنش حرارت زا است، در نتیجه افزایش سرعت آن، موجب افزایش دمای مخلوط بتن می شود.

فواید استفاده از ضدیخ بتن

– جلوگیری از پوک شدن و ترک های سطحی بتن

– کمک به حفظ روند طبیعی گیرش بتن در هوای سرد

– کاهش آب مصرفی بتن، (آب اضافی از اصلی ترین علل یخ زدگی بتن است.)

– افزایش سرعت کار، (زودتر باز کردن قالب ها)

– جلوگیری از کاهش مقاومت بتن به موجب کنترل زمان گیرش

– و …

نکات مهم در خرید ضدیخ بتن

همانطور که می دانید، وجود یون های کلراید و مشتقات آن باعث آسیب جدی به بتن و آرماتور درون آن می شود. ضدیخ های بتن بدون تردید می بابیست عاری از هرگونه مشتقات یون کلر باشند. از آنجا که کلراید به عنوان یکی از کاهش دهنده های نقطه انجماد است، متاسفانه بعضاَ در ساخت ضدیخ بتن از آن استفاده می شود. بنابراین توجه به اینکه ضدیخ خریداری شده می بایست بدون کلراید باشد نکته بسیار مهمی است.

از دیگر مواردی که در خرید ضدیخ حائز اهمیت است، وزن مخصوص ضدیخ است. یک ضدیخ بتن خوب باید وزن مخصوصی بالاتر از آب داشته باشد. یعنی یک ضدیخ بتن مناسب باید در یک گالن ۲۰ لیتری، وزنی بالاتر از ۲۰ کیلوگرم داشته باشد.

 

فروش ضدیخ بتن

 

مزایای ضدیخ بتن بافر

ضدیخ بتن بافــر، عاری از هرگونه یون کلراید می باشد و با فرمولاسیون انحصاری، با توجه به محل مصرف، در سه مدل تولید می شود. این محصول در گالن های ۲۲ و ۲۵ کیلوگرمی عرضه می شود.

همچنین بافر، علاوه بر فروش ضدیخ بتن ، خدمات مشاوره فنی به صورت تلفنی و حضوری ارایه خواهد داد.

در انتها، با سپاس از مطالعه این مطلب، شما را به دیدن از صفحه محصولات ضدیخ بتن دعوت می کنیم.

تماس با واحد فروش بافر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 87 = 95