انتخاب فوق روان کننده بتن مناسب

انتخاب فوق روان کننده بتن مناسب

انتخاب فوق روان کننده بتن مناسب

انتخاب فوق روان کننده بتن مناسب موضوع بحث ما در این مطلب می باشد. همانطور که می دانید برای داشتن بتنی با کیفیت و مقاومت بالا، نیاز به کنترل درصد آب به سیمان آن داریم. برای این که این عدد از حد خود بالاتر نرود، و همچنین روانی بتن به صورت مطلوب باشد، از انواع محصولات فوق روان کننده بتن یا فوق روانساز های بتن استفاده می کنیم. در این مقاله به پارامترهای موثر جهت انتخاب بهترین نوع فوق روان کننده بتن می پردازیم.

انواع فوق روان کننده بتن بر اساس بنیان شیمیایی

از زمانی که استفاده از افزودنی های روان کننده در بتن مرسوم شد، پایه های شیمیایی و معدنی گوناگونی مورد استفاده قرار گرفت. این مواد که عموما محصولاتی سلولوزی و پلیمری بودند، قدرت تاثیر گذاری متفاوتی نسبت به یکدیگر در بتن داشتند. در طی این سالها، و با معرفی نسل های جدید این محصولات، تلاش شده است که علاوه بر تاثیر مثبت بر روانی و مقاومت بتن، درصد مصرف فوق روان کننده ها کاهش یابد. در ادامه به برخی از انواع بنیان های فوق روان کننده های بتن مرسوم می پردازیم.

– فوق روان کننده بتن بر بنیان لیگنو سولفونات

– فوق روان کننده بتن بر پایه نفتالین سولفونات

– فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اتر

بنیان هایی که در بالا اشاره شد، در واقع اصلی ترین پایه های مورد استفاده در محصولات روانساز بتن می باشند. هر چند که بسته نوع بتن مصرفی و شرایط پروژه، امکان ساخت محصولی از ترکیب پایه های ذکر شده می باشد.

عوامل موثر برای انتخاب بهترین فوق روان کننده بتن

برای خرید بهترین فوق روان کننده بتن، می بایست به یک سری از پارامترها توجه نمود. اصلی ترین پارامترهای موثر، می تواند موارد زیر باشد:

– عیار بتن مصرفی

– حجم بتن ریزی در یک پارت

– اسلامپ بتن شاهد با توجه به طرح

– اسلامپ بتن مورد نیاز با توجه به شرایط اجرایی

– دمای هوا و شرایط محیطی محل بتن ریزی

– شرایط نگهداری و دپوی محصول در کارگاه

– و …

بنابراین توجه به اطلاعات اشاره شده در بالا، امکان خرید مناسب ترین نوع از میان محصولات متنوع روان ساز بتن را فراهم می نماید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − = 16

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم