ژل میکروسیلیس در بتن

ژل میکروسیلیس در بتن چه می کند؟

  • نویسنده : ™ BAFFER | بافــر

  • دسته : پاور ژل - ژل میکروسیلیس

  • ارسال شده در : مهر ۱۴, ۱۳۹۶

ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس ، شاخصه های کیفی بتن را بالا می برد. مقاومت بتن ، چیزی که ما همیشه در پی افزایش آن هستیم، با مصرف ژل میکروسیلیس در بتن، افزایش چشمگیری پیدا می کند. مصرف ژل میکروسیلیس در بتن، آب بندی و نفوذناپذیری آن را در پی دارد. و در نهایت مصرف ژل میکروسیلیس در بتن، موجب ساخت بتنی روان، پر مقاومت، با دوام و خوش ظاهر می شود.

با معرفی این محصول، کاربرد ها و روش مصرف آن، همراه ما باشید.

ژل میکروسیلیس

 

ژل میکروسیلیس چیست؟

فرض نمایید که قصد بتن ریزی دیوار حایلی را دارید که رطوبت در پشت آن مشهود است. بدون تردید باید تمهیداتی برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به درون دیوار و محیط داخلی صورت دهید. برای این کار، به بررسی بهترین آب بند کننده های بتن و موثرترین آنها می روید. واترپروف بتن، پودر میکروسیلیس، فیلر ها، مواد پلیمری و …. از جمله محصولاتی است که می توانند جزو انتخاب های شما باشد.

آب بندی بتن

 

بیایید تصور کنیم که شما برای آب بندی بتن خود با حجم ۲۰۰ متر مکعب و عیار kg/m³ ۴۰۰، محصول پودر میکروسیلیس ، که یکی از مهم ترین و بهترین مواد آب بندی بتن است را انتخاب نموده اید. با توجه به اینکه میزان مصرف پودر میکروسیلیس در بتن، حدودا بین ۸ تا ۱۵ درصد وزن سیمان مصرفی در نظر گرفته می شود، با انتخاب عدد ۱۰ درصد، نیاز به ۸ تن پودر میکروسیلیس می باشد.

همانطور که می دانیم میکروسیلیس یک پودر با وزن مخصوص بسیار کم است، که این موضوع موجب می شود تا حجم این ۸ تن بسیار بالا باشد و باعث مشکلاتی از قبیل افزایش قیمت حمل و نقل، نگهداری در کارگاه، و افزایش هزینه های کارگری گردد.

پودر میکروسیلیس

 

از دیگر مواردی که در پی انتخاب محصول پودر میکروسیلیس پیش رو خواهیم داشت، جذب آب بالای آن خواهد بود. بله! میکروسیلیس بتن را خشک و اسلامپ آن را پایین می آورد. بنابراین برای روانسازی بتن باید به کاهنده های آب یا فوق روان کننده های بتن مراجعه نماییم.

میکروسیلیس

 

حال، روز بتن ریزی را تصور نمایید که باید به هر تراک میکسر ۸ متری بتن، ۳۲۰ کیلوگرم میکروسیلیس و حدود ۸ الی ۲۰ کیلوگرم فوق روان کننده بتن اضافه نمایید. صف طولانی تراک میکسر در خیابان کارگاه و کارگرانی که برای افزایش سرعت کار، دستورالعمل های فنی محصول را از مقدار مواد تا نحوه اضافه کردن آن و زمان اختلاط را رعایت نمی کنند.

ژل میکروسیلیس ، یک خمیر روان است در سطل های ۲۵ کیلوگرمی، ما آن را از ترکیب پودر مکروسیلیس، فوق روان کننده بتن، واترپروف بتن ( آب بند پودری بتن )، الیاف بتن، فیلرها و سایر مواد قوام دهنده بتن تولید و عرضه می کنیم. میزان مصرف این محصول ترکیبی در بتن، از ۱ الی ۷ درصد وزن سیمان مصرفی متغیر است.

ژل میکروسیلیس

 

مصرف ژل میکروسیلیس در بتن چگونه است؟

وقتی تصمیم می گیرید تا از محصول ژل میکروسیلیس در بتن استفاده نمایید، دیگر به هیچ افزودنی دیگری نیاز ندارید. همانطور که گفته شد تمامی مکمل های موثر در بهبود کیفیت بتن در آن وجود دارد. بنابراین فقط درب سطل محصول را باز نموده و آن را به میکسر بتن اضافه کنید. برای توضیح بهتر در این خصوص، به ترتیب موارد ذیل عمل نمایید:

– بتن را با اسلامپ ۵ ، درب کارگاه تحویل می گیریم.

– سطل های محصول ژل، که بهتر است آنها را از قبل آماده کرده باشیم، پای میکسر آورده و با توجه به میزان معین شده، ژل را به درون میکسر می ریزیم.

– زمان را در نظر گرفته و به مدت ۵ دقیقه با دور تند، بتن و ژل میکروسیلیس را مخلوط می کنیم.

– بتن ریزی را آغاز نموده و از ظاهر روان، خمیری و یکدست آن لذت می بریم.

ژل میکروسیلیس در بتن

 

کاربرد ژل میکروسیلیس در چه مواردی است؟

اکثر افرادی که برای موارد گوناگون با ما تماس می گیرند، نمی دانند که ژل میکروسیلیس بیشترین و بهترین نتیجه را برای کار آنها در پی خواهد داشت. این محصول می تواند در موارد زیر بسیار موثر واقع شود:

– آب بندی بتن ، مثل آب بندی دیوارهای بتنی استخر یا مخازن و …

– بتن هایی برای سازه های خاص، مثل بتن هایی با مقاومت های بسیار بالا

– افزایش دوام بتن در موقعیت های خاص مثل جنوب کشور یا بتن هایی که در معرض رطوبت بالای هوا هستند.

– بتن ریزی در کارخانه ها و مکان هایی که در معرض مواد شیمیایی خورنده هستند.

– کفپوش های بتنی و کف سازی های صنعتی، همانند بتن سخت سایش. ژل میکروسیلیس مقاومت سایشی بتن را تا حد زیادی افزایش می دهد.

– ساخت قطعات بتنی پیش ساخته، از جداول و نیوجرسی ها تا وسایل دکوری بتنی. افزایش مقاومت و ظاهر خوب سطح نهایی دلیل اصلی مصرف این محصول در این شاخه است.

– استفاده در بتن ریزی شمع های بتنی به منظور افزایش مقاومت و سرعت در کسب آن در زمان های کمتر.

– و به طور کلی استفاده در بتن ریزی انواع سازه های بتنی برای دست یابی به روانی مطلوب، افزایش مقاومت و دوام بتن، ظاهر عالی سطح نهایی و …..

کاربرد ژل میکروسیلیس

 

آیا ژل میکروسیلیس چند نوع است؟

آری، ما در بافر ژل میکروسیلیس را در انواع گوناگون تولید می کنیم. این گوناگونی حاصل ترکیبات و مواد مصرفی متفاوت جهت کاربردی تر کردن هر یک از این گونه هاست. ۴ دسته اصلی از انواع ژل میکروسیلیس را در زیر نام می بریم:

پاور ژل الیافی

نانو ژل الیافی

سیلیکا ژل الیافی

میکروژل الیافی

البته محصولات بالا را با نام هایی چون پاورژل بتن ، ژل میکروسیلیس الیاف دار ، ژل سیلیکافیوم ، ژل میکروسیلیکا و مکمل بتن نیز می شناسند. که همگی در ۴ دسته اصلی بالا جای می گیرند.

 

و در نهایت…

اگر بتن روان و سیال می خواهید، از فوق روان کننده بتن استفاده می کنید.

اگر بتن پر مقاومت و نفوذناپذیر می خواهید، از پودر میکروسیلیس استفاده می کنید.

اگر بتن آب بند و ضد آب می خواهید، از واترپروف یا آب بند بتن استفاده می کنید.

اگر بتن بدون ترک و خوش ظاهر می خواهید، از الیاف های بتن استفاده می کنید.

و اگر همه این ها را می خواهید، از ژل میکروسیلیس استفاده نمایید.

 

خرید ژل میکروسیلیس

ما در واحد فنی و فروش بافر، با دریافت اطلاعات بتن شما، بهینه ترین و بهترین نوع ژل میکروسیلیس را به شما پیشنهاد داده و با حضور در پروژه شما، تا انتهای بتن ریزی، شما را در جهت کسب نتایج عالی همراهی می نماییم.

برای دریافت بروشورهای فنی و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.